Fotballsesong: Selv om det fortsatt er uklart om når det blir oppstart for seriespill for aldersbestemte lag, er nå alle lag kommet i gang med treninger innendørs og støtteapparat med trenere og lagledere er på plass. Pr dato er det 15 treningsgrupper/lag med aktivitet og ca 50 voksenpersoner i støtteapparat. For oversikt over laga med kontaktpersoner – klikk http://www.rindalil.no/oversikt-stoetteapparat-rindal-il-fotball-2021.6377175-285279.html
Torsdag 15. april kl 17.30 blir det oppstarts-samling for årets fotballinteresserte jenter og gutter på 6 år(2015-årgangen). NB! Samlinga blir i idrettshallen, Rindalshuset. I forbindelse med første trening blir det også gjennomført møte med foresatte i Attanova, Rindalshuset. Maksimalt 20 stk i Attanova, så vi ber om at det kun møter 1 voksen pr barn.
Medlemskontingenten for Rindal IL er sendt ut. Det har vært en del utfordringer i år slik at noen også har mottatt kreditnotaer og e-post flere ganger den siste måneden.
Trollheimsporten har i dag en fin artikkel om sesongens første fotballkamp i Rindal. Det var J12 som var først ute etter Korona-pausen. Og det endte med en deilig seier 7-6 til Rindal.
Les hele saken på Trollheimsporten.no. (Foto: Karstein Mauset/Trollheimsporten.no)
På grunn av de restriksjoner som gjelder med tanke på Covid-19 blir hele Rindals-Cup avlyst i år.
Det var lenge tenkt å arrangere en mindre utgave, men i og med at lag fra Møre og Romsdal ikke får lov å delta, ser vi oss nødt til å avlyse hele cupen. Vi satser på å komme tilbake med en knakende god cup neste år under mer vanlige omstendigheter.
Årets årsmøte ble gjennomført i Attanova på Rindalshuset der 22 stemmeberettige deltok.
Her er signert årsmøteprokoll med sinert regnskap og revisorberetning sammen med oppdatert budsjett.
Rindal IL fotballavdelingen skal følge NFF sine retningslinjer i forhold til organisert fotballaktivitet, i tillegg til regelpunkter tilpasset lokale forhold.
Småtrolluka ser dessverre at det blir for mye usikkerhet med koronaviruset til at vi klarer å få til et godt arrangement i år. Vi velger derfor å avlyse Småtrolluka 2020, og satser heller på et superbra arrangement til neste år!
Rindal IL Fotball arragerte lørdag Rindal Sparebank Vintercup i Rindalshallen for 5. året på rad. Seks herrelag deltok i år og Rindal 1 tok like godt hjem seieren etter solid spill gjennom dagen.
A-laget til Rindal IL fortsetter sesongoppkjøringen og møtte mandag kveld Meldal til treningskamp på Orkanger. Kampen ble spilt over tre ganger 20 minutter. Det ble en jevn kamp mellom de to naboklubbene, og det var vel også helt greit at det ble 4-4 til slutt.
A-laget i fotball spilte tirsdag kveld årets første treningskamp, mot 4. divisjonslaget Rennebu. Laget har hatt gode treninger i Rindalshallen med godt oppmøte i hele januar, men dette var årets første økt utendørs og på stor bane.
Alt lå dermed egentlig til rette for at det skulle bli en tøff kamp mot ett lag som tross alt ligger en divisjon høyere, men Rindal kjempet hardt og ga Rennbyggene virkelig hard kamp.
Rindals-Cup arrangeres i år på Trollbanen søndag 1. september. Totalt 54 lag i alderen 6 til 12 år skal i aksjon, og det skal gjennomføres 94 kamper fra kl. 10:00 og utover.
Vi ønsker både spillere og publikum vel møt til en dag med mye idrettsglede! Kampoppsettet finner du under les mer.