230305 Rindølrenn-04

Resultatliste Rindølrennet 2023

Ragnhild Mogstad var raskest i Rindølrennet 2023, på tida 1:00:45. På grunn av snøværet ble rennet kuttet ned til en runde, på 18 km.

Nest raskest var Sevat Mestvedthaugen, som gikk i klassisk stil, på tida 1:01:27.

5. mars 2023 Les mer...

Rindølrennet 2023 - info før rennet og føreoppdatering

IMG_6426.JPG

Det ligger an til flotte forhold og godt skiføre til den 42. utgaven av Rindølrennet. Bildet er fra gjennomgang av løypa i dag, lørdag. Les oppdatert praktisk info her.

Les mer...
IMG_344711-01

Klasser for både klassisk og fristil

Rindølrennet søndag 5. mars 2023

Rindølrennet arrangeres for 42. gang søndag 5. mars 2023. Rennet har start og mål ved Skogsletta like ved Fv65 på Rindalsskogen, og går i naturskjønne og meget snøsikre Furuhaugmarka i Rindal, med utsikt mot Trollheimen.

 

Vi oppfordrer trimmere og mosjonister til å støtte opp om et meget tradisjonsrikt arrangement og ta den fine runden oppå Furuhaugmarka på søndag. Man kan velge å gå korteste alternativ på 6 km, hele runden på ca. 18 km eller gjøres som konkurranseklassene; gå to runder oppå marka og få loggført ca. 30 km. Parkering, påmelding og start/mål ved Skogsletta, og trimklassen har start fra kl. 10:00.

Rindølrennet gis også muligheten for å hente 4 poeng i Trimpoeng-konkurransen. Innsjekking kan gjøres ved Skihytta, Tiuråsen, Litjvatnet og i lysløypa ved Skogsletta. Antall tidligere deltagelser og stillingen i Rindølrennets vandrepokal kan man sjekke på denne siden

I konkurranseklassene som går 30 km har Rindølrennet klasser både for de som vil gå fristil og klassisk. Se også løypekart med løypeprofil. Klassisk fellesstart fra kl. 11:45 og fristil kl. 12:00. Forhåndspåmelding for konkurranseklassene gjøres fra terminlista. Trimklasse uten forhåndspåmelding.

Søndag 5. mars er det klart for Rindølrennet 2023!

Løypekart og høydeprofil til Rindølrennet 2023

Her finner du hvordan løypa er tenkt med tilhørende løypeprofil.

Løypekart Rindølrennet 2023 u logoer.png

Les mer...
Startfeltet på Rindølrennet 2022

Engdahl og Mogstad vant Rindølrennet 2022

Jonas Petter Engdahl, Tydal IL gikk inn til en klar seier i Rindølrennet 2022, på tida 1:13:12. Gjermund Løfald kom inn som andremann og tok dermed også hjem vandrepokalen.

I dameklassen var Berit Mogstad, Strindheim IL, eneste deltaker og gikk i mål på tida 1:28:54. Hun fikk også med seg vandrepokalen til odel og eie.

Se hele resultatlisten nedenfor.

6. mars 2022 Les mer...
IMG_1603

Klasser for både klassisk og fristil

Rindølrennet søndag 7. mars 2021 - AVLYST

Rindølrennet 2021 er dessverre avlyst pga. gjeldende retningslinjer for avvikling av arrangement.

 

 

Les mer...

Gjermund Løfald med suveren seier

Resultater Rindølrennet 2020

Rindølrennet 2020

Rindølrennet 2020 ble arrangert i fint turvær søndag. Rindal ILs Gjermund Løfald var suveren i konkurranseklassen.

Wilhelm Iversen, Dalguten IL, vant klassisk-konkurransen, mens eneste junior (15km fri) var Håvard Hyldbakk Solvik.

Resultatliste pr løype (30 km klassisk, 30 km fristil og 15 km fristil) finner du HER.

8. mars 2020 Komplett resultatliste
Starten i fristilklassen 2019

Resultater Rindølrennet 2019

Kristoffer Berset, Surnadal IL, var aller raskest i årets utgave av Rindølrennet. Hant vant fristilklassen foran Gjermund Løfald og Lars Hol Moholdt, begge Rindal IL.
Dameklassen ble vunnet av Alise Einmo, Surnadal IL, foran søster Malin Einmo og Synnøve Lysaker Heggem, Byåsen.

I klassisk var Jonas Aasbø, Surnadal IL, raskest foran Kjetil Løften, Rindal IL.
Eva Ingebrigtsen, Bratsberg IL, var raskest av damene, foran Jøri Vatten, Surnadal.

Komplett resultatliste ser du under.

24. februar 2019 Les mer...